top of page
Search
  • Writer's pictureGizem Topsakal Acet

İnanmak ve pozitif düşünce başarmanın yarısıdır

Updated: Mar 2, 2021

Son zamanlarda hayatımda dikkat ettiğim pozitif olma durumunu, okuduğum bir kitapla daha da büyütüp tüm hayatımda ve çevremdeki insanlara yaymayı kendime görev edindim.


Kitabın bir bölümünde şöyle diyor: “Her şey enerjiden gelir. Yaydığınız enerji yaşamınızı şekillendirir.” Bu kitap bu cümle ile benim hayatımda yeni bir kapı açtı.


Dostlar, hayatımızın her alanında düşüncelerimiz hislerimizi, hislerimizde yaşantımıza şekil veriyor. Düşünelim; inanmadığımız hangi işte başarılı olabildik ki… Bu nedenle ben hayatımın her alanında bu gücü deniyorum. Çekinmeyin sizde deneyin.Kendimiz için en zor olduğunu düşündüğümüz durumu bulalım derin bir nefes alalım ve o durum için kendimize bir süre belirleyelim ve bu durumu aşabileceğimize önce kendimiz inanalım, emin olalım ve ne olursa olsun negatif düşüncelere yer vermeyip pozitif yanlarına odaklanmaya özen gösterelim. Olumsuzluklar ile karşılaştığımızda morallerimizi dibe indirmek yerine daha iyisinin olacağı için olumsuzlukların devam ettiğine inanalım. Göreceğiz ki o durum artık bizi zorlayan bir süreç olmaktan çıkıp sorun olmaktan ziyade bize yeni deneyimler katan bir durum halini alacaktır.


Sonrasında sonuç ne mi oluyor hemen söyleyeyim: Artık o durum bizi strese sokan bir durum değil keyifle aştığımız bir bariyer olacak. Çünkü pozitif tutumumuz bize pozitif sonuçları getirecektir.


Hayatımıza değer katmak bizim elimizde, gerisi tamamen içimizdeki inanç, istikrar ve istekte gizli.


*7 Adımda Kuantum ile Hayatınızı Değiştirin kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Sevgilerimle.Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page